Wydział Architektury Wnętrz często jest kojarzony z aranżacją i dekorowaniem wnętrz. Nic bardziej mylnego! Jesteśmy wydziałem stuprocentowo projektowym. Osobom studiującym oferujemy szerokie spektrum profesjonalnych umiejętności i wiedzy, a także możliwość indywidualnego rozwoju w obszarach tzw. sztuk czystych.
Studia na Wydziale Architektury Wnętrz stwarzają obiecujące perspektywy spełnienia zawodowego w wielu obszarach twórczych działań. W orbicie profesjonalnych zainteresowań absolwentów_tek wydziału znajdują się: wystawiennictwo, projektowanie wnętrz i mebli oraz przestrzeni publicznych w obszarach detalu miasta i komunikacji wizualnej. Wśród osób studiujących są też i takie, które skupiają się na malarstwie, rzeźbie, intermediach czy… tkaninie. Tak szeroka gama możliwości wynika z przebogatego programu studiów, realizowanego przez aktywnych – zawodowo, jak i artystycznie – wykładowców_czyń.
Wydział Architektury Wnętrz prowadzi: jednolite, dziesięciosemestralne magisterskie studia stacjonarne; studia dwustopniowe niestacjonarne: siedmiosemestralne licencjackie oraz czterosemestralne magisterskie i dwusemestralne studia podyplomowe. Różnorodność form studiowania jest niewątpliwym atutem naszego wydziału.
Jeśli poważnie myślisz o kreowaniu przestrzeni oraz rozwoju twórczego potencjału i zainteresowania sztuką — wiesz już gdzie nasz znaleźć. Zapraszamy!
„Głównym przedmiotem zainteresowania w procesie dydaktycznym na Wydziale Architektury Wnętrz jest szeroko rozumiane projektowanie przestrzeni. Bogaty i zróżnicowany program koncentruje się na przekazaniu skomplikowanej, specjalistycznej wiedzy oraz wykształceniu kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu architekta wnętrz. Studiując na Wydziale, można rozwinąć złożony i wieloaspektowy warsztat projektanta i przygotować się do projektowania wnętrz, mebli, ekspozycji oraz przestrzeni publicznej. Proponowane zadania projektowe są zindywidualizowane, tak by umożliwiały każdej studentce i każdemu studentowi twórczy, osobisty rozwój, a jednocześnie podkreślamy znaczenie pracy w zespole. Ważnym elementem kształcenia jest uświadomienie klasycznej współzależności między architekturą a innymi dyscyplinami sztuk plastycznych. Istotną cechą wyróżniającą Wydział jest przebiegający równolegle do studiów projektowych rozbudowany wątek studiów ogólnoplastycznych z elementami malarstwa, rzeźby, rysunku, tkaniny oraz intermediów”.
— Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz, dr hab. Bazyli Krasulak, prof. uczelni
Fot.: Jakub Wróblewski, Antoni Domański